Zápisky z výletu: 5P aneb Pohodová procházka podél Prokopského potoka, sobota 3. 8. 2019

Tento výlet byl původně naplánovaný na sobotu 27. července. Jak si možná vzpomenete, od počátku toho týdne sevřela Českou republiku vlna skoro čtyřicítkových veder a proto jsme – po poradě s přihlášenými účastníky – výlet přesunuli. Stejně jako při prvním vydání výletu 5P jsme se i tentokrát sešli u Klubu Mlejn. Potěšily mne nové tváře a velkou radost jsem měla z Kristiny Schejbalové, instruktorky ze Zlatých hor/Mělníka! Přidala se k nám i moje dcera Verča. A nutno podotknout, že nás mělo být ještě o čtyři víc – bohužel, zasáhly úrazy, nachlazení a neplánované události.

Naše výprava u prameniště Prokopského potoka. Foto: Kristina Schejbalová

Přes ulici Mládí jsme přešli do Panské zahrady a po rozcvičce vyrazili k prameništi Prokopského potoka. Zdálo se čistější než minule, možná díky nedávným dešťům.

Při cestě Panskou zahradou vzbudily zájem nápadité barevné objekty a fontánky a účastníci se shodli, že podobné viděli i na jiných místech Prahy i mimo ni.

Chvilka odpočinku

Od Klubu Mlejn jsme pokračovali po vozíčkářské trase KČT. Kristina s Alenou nás na chvíli opustily a vystartovaly opravdu svižným kondičním krokem. Minuli jsme Stodůlecký rybník a u Nepomuckého se nechali zlákat vyhlídkovými terasami. Kamenná sedátka jsme využili i k protažení – Verča i horizontálnímu 🙂

Dále nás tok Prokopského potoka vedl kolem kamenných skulptur, pod Jeremiášovou ulicí a přes ulici K Sopce do klidné části, daleko od paneláků, asfaltu a ruchu parku. Osobně mám tuto část moc ráda díky meandrům na potoce, kde i v parných dnech zurčí voda. Všichni do jednoho se pustili do stoupání na Albrechtův vrch – bývalou sopku. Na popud Kristiny jsme si na vrcholu zapózovali – vyšla z toho krásná fotka 🙂

Na Albrechtově vrchu. Foto: Kristina Schejbalová

Tři „partyzáni“ se z vrcholu dolů vydali úzkou stezkou, zbytek použil stejnou cestu jako při výstupu.

Celou dobu sledujeme mraky kolem a nahlížíme do mobilu na meteoradar – dnes se očekává silný déšť. Zatím to vypadá příznivě.

Kolem retenční nádrže Asuán je v tuto chvíli liduprázdno, nicméně si všímáme, že přibylo vody. Prokopské údolí je teď už pár kroků od nás. Přecházíme opět na asfaltový povrch a Kristina vymýšlí různé krokové variace. Zanedlouho zatáčíme od bývalého Klukovického koupaliště vzhůru k restauraci Černý kohout, kde obědváme.

Jede, jede mašinka 🙂 Foto: Kristina Schejbalová

Na cestě zpět se už okolní mraky výrazně stáhly kolem a podle meteoradaru nám během půlhodiny hrozila pěkná sprcha. Zrychlili jsme tedy – proti proudu a do kopce. U Nepomuckého rybníka jsme si „střihli“ jeden parádní vláček a část výpravy se rozloučila. S Kristinou jsme si ještě daly několik pohledných pochodových variací a posléze se i ona oddělila. S Jiři a Verčou jsme zakončily výlet opět v Helen’s Coffee.

Déšť se nakonec nekonal – pršet začalo, až když jsme byli bezpečně doma.

Děkuji všem za krásný výlet i sdílené fotky (najdete je ve fologalerii). Těším se brzy na viděnou!

Lenka

Chcete se k nám příště přidat? Sledujte akce na webu, náš Facebook nebo se přihlaste k odběru novinek – nic vám neunikne 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..