Novinky a články o nordic walking

Zápisky z výletu: 5P aneb Pohodová procházka podél Prokopského potoka, sobota 3. 8. 2019

5. 8. 2019 | Výlety s nordic walking

Tento výlet byl původně naplánovaný na sobotu 27. července. Jak si možná vzpomenete, od počátku toho týdne sevřela Českou republiku vlna skoro čtyřicítkových veder a proto jsme – po poradě s přihlášenými účastníky – výlet přesunuli. Stejně jako při prvním vydání výletu 5P jsme se i tentokrát sešli u Klubu Mlejn. Potěšily mne nové tváře a velkou radost jsem měla z Kristiny Schejbalové, instruktorky ze Zlatých hor/Mělníka! Přidala se k nám i moje dcera Verča. A nutno podotknout, že nás mělo být ještě o čtyři víc – bohužel, zasáhly úrazy, nachlazení a neplánované události.

Naše výprava u prameniště Prokopského potoka. Foto: Kristina Schejbalová

Přes ulici Mládí jsme přešli do Panské zahrady a po rozcvičce vyrazili k prameništi Prokopského potoka. Zdálo se čistější než minule, možná díky nedávným dešťům.

Při cestě Panskou zahradou vzbudily zájem nápadité barevné objekty a fontánky a účastníci se shodli, že podobné viděli i na jiných místech Prahy i mimo ni.

Chvilka odpočinku

Od Klubu Mlejn jsme pokračovali po vozíčkářské trase KČT. Kristina s Alenou nás na chvíli opustily a vystartovaly opravdu svižným kondičním krokem. Minuli jsme Stodůlecký rybník a u Nepomuckého se nechali zlákat vyhlídkovými terasami. Kamenná sedátka jsme využili i k protažení – Verča i horizontálnímu 🙂

Dále nás tok Prokopského potoka vedl kolem kamenných skulptur, pod Jeremiášovou ulicí a přes ulici K Sopce do klidné části, daleko od paneláků, asfaltu a ruchu parku. Osobně mám tuto část moc ráda díky meandrům na potoce, kde i v parných dnech zurčí voda. Všichni do jednoho se pustili do stoupání na Albrechtův vrch – bývalou sopku. Na popud Kristiny jsme si na vrcholu zapózovali – vyšla z toho krásná fotka 🙂

Na Albrechtově vrchu. Foto: Kristina Schejbalová

Tři „partyzáni“ se z vrcholu dolů vydali úzkou stezkou, zbytek použil stejnou cestu jako při výstupu.

Celou dobu sledujeme mraky kolem a nahlížíme do mobilu na meteoradar – dnes se očekává silný déšť. Zatím to vypadá příznivě.

Kolem retenční nádrže Asuán je v tuto chvíli liduprázdno, nicméně si všímáme, že přibylo vody. Prokopské údolí je teď už pár kroků od nás. Přecházíme opět na asfaltový povrch a Kristina vymýšlí různé krokové variace. Zanedlouho zatáčíme od bývalého Klukovického koupaliště vzhůru k restauraci Černý kohout, kde obědváme.

Jede, jede mašinka 🙂 Foto: Kristina Schejbalová

Na cestě zpět se už okolní mraky výrazně stáhly kolem a podle meteoradaru nám během půlhodiny hrozila pěkná sprcha. Zrychlili jsme tedy – proti proudu a do kopce. U Nepomuckého rybníka jsme si „střihli“ jeden parádní vláček a část výpravy se rozloučila. S Kristinou jsme si ještě daly několik pohledných pochodových variací a posléze se i ona oddělila. S Jiři a Verčou jsme zakončily výlet opět v Helen’s Coffee.

Déšť se nakonec nekonal – pršet začalo, až když jsme byli bezpečně doma.

Děkuji všem za krásný výlet i sdílené fotky (najdete je ve fologalerii). Těším se brzy na viděnou!

Lenka

Chcete se k nám příště přidat? Sledujte akce na webu, náš Facebook nebo se přihlaste k odběru novinek – nic vám neunikne 🙂

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!