Nordic walking – co to je a co mi přinese?

Nordic walking (též severská nebo kondiční chůze) je chůze se speciálními sportovními holemi pro každého bez rozdílu věku či zdatnosti. Na našich lekcích vám s radostí předvedeme správnou techniku chůze s holemi tak, abyste pak i sami mohli využít mnoha pozitivních účinků, které tento druh pohybu přináší.

Při nordic walking aktivně zapojíte až 90 % veškerého svalstva na těle!

Zapojení svalů při nordic walking

Zapojení svalů při nordic walking – až 90 %

V porovnání s přirozenou chůzí (bez holí) přináší:

  • zvýšení tepové frekvence o 10–15 tepů za minutu (trénink srdce a plic)
  • zvýšení energetické zátěže o 20–25 %
  • snížení zátěže na kolena až o 30 %
  • zvýšení svalové síly paží
  • zvýšení pohyblivost páteře, ramenních, loketních a zápěstních kloubů
  • zlepšení nálady

… a mnohé další přínosy severské chůze!

Co potřebuji na sebe a sebou na nordic walking?

Není to velká věda 🙂 Můžete vycházet z toho, v čem běháte, běžkujete nebo bruslíte, s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám. Na potřebnosti nejlépe malý batůžek nebo lépe ledvinku. Pro doplnění vám pomůže tento přehled.

Hole pro nordic walking

Hole jsou zvláštní kapitolou. Používáme kvalitní finské nordic walking hole značky Start, které vám dle domluvy zapůjčíme. Trekové hole nejsou ty stejné jako hole na nordic walking. V tomto videu je názorně ukázán rozdíl a v článku se dočtete víc.

Co budeme vlastně dělat? Jenom chodit?

Kdepak! Každá lekce nebo kurs začíná zahřátím a končí protažením a zklidněním (to vám neodpustím :). Jakmile zvládnete základní techniku chůze, budeme více zařazovat nejrůznější cvičení. Mé oblíbené jsou všestranné cvič-gumy neboli Nordic gym, posilovna do kapsy. S nimi se dá dělat spousta cviků a užít si hodně legrace!

Teď už jen přibalit dobrou náladu a chuť dát si trochu do těla 🙂 Sledujte náš Facebook, ať vám neuteče žádná akce. Najdete tam i fotky a inspiraci z mých vlastních tras.

Pojďme do toho!

Vaše Lenka