Skvělá zpráva! Takže můžeme vyrazit! Ještě moment – máme opravdu hole na nordic walking? Důkladně si je prohlédneme. Velmi často se totiž zaměňují s holemi trekovými neboli turistickými.

Trekové hole jsou robustnější, podobné lyžařským hůlkám, mají silnější rukojeť a poutko. Jsou to oporové hole, zapichují se do země před tělem a slouží pro odlehčení váhy těla například při horských tůrách s těžkým batohem.

Hole na nordic walking jsou vybaveny úzkou rukojetí a rukavičkou, která se navlékne na ruku a umožňuje pohyb ruky a pouštění hole za tělem. Stěžejním rysem holí je odraz za tělem, kdy můžeme díky rukavičce hůl pustit z ruky, aniž by nám vypadla.

Rozdíly mezi holemi jsou názorně popsány a předvedeny ve videu Miroslava Miry, lektora Nordic Sports. Pouze chůze se správnými holemi vám zaručeně přinese příjemný pocit, vykouzlí úsměv na tváři a dodá chuť si nordic walking zopakovat.

Na našich lekcích vám s radostí předvedeme správnou techniku chůze s holemi tak, abyste pak i sami mohli využít mnoha pozitivních účinků, které tento druh pohybu přináší – od zlepšení držení těla přes posílení svalů, zvýšení prokrvení tkání, „otevření“ hrudníku a nárůst pohyblivosti horní poloviny těla. Vynikajicí pro ty, kdo tráví většinu dne za pracovním stolem, za volantem nebo ohnutí k malým dětem. Jakmile vyzkoušíte, dáte mi za pravdu 🙂

Používáme kvalitní hole značky Start, které vám dle domluvy zapůjčíme.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.