Novinky a články o nordic walking

Máme hole v ruce!

Skvělá zpráva! Takže můžeme vyrazit! Ještě moment – máme opravdu hole na nordic walking? Důkladně si je prohlédneme. Velmi často se totiž zaměňují s trekovými neboli turistickými holemi.

Turistické hole versus hole na nordic walking

Trekové hole jsou robustnější, podobné lyžařským hůlkám, mají silnější rukojeť a poutko. Jsou to oporové hole, zapichují se do země před tělem a slouží pro odlehčení váhy těla. Využití najdou zejména při horských túrách s těžkým batohem.

Hole na nordic walking jsou vybaveny úzkou rukojetí a rukavičkou, která se navlékne na ruku a umožňuje pohyb ruky a pouštění hole za tělem. Stěžejním rysem holí je odraz za tělem, kdy můžeme díky rukavičce hůl pustit z ruky, aniž by nám vypadla.

Nordic walking hole a turistické hole - poznáte bezpečně rozdíl? Chodící hole nejsou jen jedny... Hole na nordic walking vás rozhýbou a zapojí až 90 % svalů těla.

 

Pouze chůze se správnými holemi vám zaručeně přinese příjemný pocit, vykouzlí úsměv na tváři a dodá chuť si nordic walking zopakovat.

Miroslav Mira

[Video] Rozdíly mezi holemi názorně

Obrázek řekne víc než tisíc slov – a video ještě víc 🙂 A kdo jiný by měl rozdíly vysvětlit, než odborník na slovo vzatý: Miroslav Mira, lektor Nordic Sports a zakladatel nordic walking v ČR a SR.

https://youtu.be/js-0gWxz7Cw

Tip: jedinečný interaktivní průvodce světem holí na nordic walking najdete na www.nordicwalkinghole.cz.

Ještě nemám hole a chci jít na kurz, mám si je kupovat?

Určitě ne. Doporučuji nejdřív vyzkoušet a až pak kupovat.

Na svých lekcích vás s radostí naučím správnou techniku chůze s holemi na nordic walking.

Mým cílem je, abyste pak i sami mohli využít mnoha pozitivních účinků, které tento druh pohybu přináší – od zlepšení držení těla přes posílení svalů, zvýšení prokrvení tkání, „otevření“ hrudníku a nárůst pohyblivosti horní poloviny těla. Vynikající pro ty, kdo tráví většinu dne za pracovním stolem, za volantem nebo sehnutí k malým dětem. Jakmile vyzkoušíte, dáte mi za pravdu 🙂

Na svých lekcích a kurzech vám hole zapůjčím zdarma.

Používám kvalitní hole finské značky START. Až po vyzkoušení se rozhodnete, zda si je pořídíte. Pomohu vám vybrat ty nejvhodnější právě pro vás – a třeba i šikovnou ledvinku 🙂

Navnadila jsem vás? Chcete na vlastní tělo poznat rozdíl mezi holemi na trekking a na kondiční chůzi? Ráda vás naučím základy nebo společně doladíme vaši techniku – stačí mi napsat nebo zavolat!

Lenka

A kam příště?

Sledujte naše akceFacebook nebo se přihlaste k odběru zpravodaje.

Těším se na vás!

Lenka

Kdo se Vám bude věnovat?

Ing. Lenka Křivánková

instruktorka kondiční chůze s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT)
Zlatý Nordic Walking Point

 Jsem zapálená a zkušená instruktorka Nordic walking. Severská chůze je moje láska na první odpich. Zamilujete se také!

Kondiční chůze je vhodná pro každého, kdo má ruce a nohy a chce celoročně trávit smysluplný čas v přírodě. Hodně sedíte? Děláte často jednostranné pohyby? Se speciálními holemi si půjdete pro rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněnou mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

A co dělám, když zrovna nevedu lekce nebo kurzy Nordic walking? Jsem odjakživa „ajťák“, baví mne moderní technologie a školím digitální dovednosti. Hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa, miluji tanec, mluvím pěti jazyky a mám dvě dospívající děti. 

Z vlastní zkušenosti i z práce s klienty vím, že Nordic walking funguje! Zkuste ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

Lenka

Po celé ČR se Vám budou s láskou a pečlivostí věnovat mí zkušení kolegové-instruktoři ze sítě Nordic Walking Point.

Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!