Novinky a články o nordic walking

Máme hole v ruce!

28. 2. 2018 | Nordic walking

Skvělá zpráva! Takže můžeme vyrazit! Ještě moment – máme opravdu hole na nordic walking? Důkladně si je prohlédneme. Velmi často se totiž zaměňují s holemi trekovými neboli turistickými.

Turistické hole versus hole na nordic walking

Trekové hole jsou robustnější, podobné lyžařským hůlkám, mají silnější rukojeť a poutko. Jsou to oporové hole, zapichují se do země před tělem a slouží pro odlehčení váhy těla. Využití najdou zejména při horských tůrách s těžkým batohem.

Hole na nordic walking jsou vybaveny úzkou rukojetí a rukavičkou, která se navlékne na ruku a umožňuje pohyb ruky a pouštění hole za tělem. Stěžejním rysem holí je odraz za tělem, kdy můžeme díky rukavičce hůl pustit z ruky, aniž by nám vypadla.

Finské nordic walking hole START nabízí nejen kvalitu a účelnost, ale také pestré barvy. Vylaďte svůj krok i náladu!

Pouze chůze se správnými holemi vám zaručeně přinese příjemný pocit, vykouzlí úsměv na tváři a dodá chuť si nordic walking zopakovat.

Miroslav Mira

[Video] Rozdíly mezi holemi názorně

Obrázek řekne víc než tisíc slov – a video ještě víc 🙂 A kdo jiný by měl rozdíly vysvětlit, než odborník na slovo vzatý: Miroslav Mira, lektor Nordic Sports a zakladatel nordic walking v ČR a SR.

Tip: jedinečný interaktivní průvodce světem holí na nordic walking najdete na www.nordicwalkinghole.cz.

Ještě nemám hole a chci jít na kurz, mám si je kupovat?

Určitě ne. Doporučuji nejdřív vyzkoušet a až pak kupovat.

Na svých lekcích vás s radostí naučím správnou techniku chůze s holemi na nordic walking.

Mým cílem je, abyste pak i sami mohli využít mnoha pozitivních účinků, které tento druh pohybu přináší – od zlepšení držení těla přes posílení svalů, zvýšení prokrvení tkání, „otevření“ hrudníku a nárůst pohyblivosti horní poloviny těla. Vynikající pro ty, kdo tráví většinu dne za pracovním stolem, za volantem nebo sehnutí k malým dětem. Jakmile vyzkoušíte, dáte mi za pravdu 🙂

Na svých lekcích a kurzech vám hole zapůjčím zdarma.

Používám kvalitní hole finské značky START. Až po vyzkoušení se rozhodnete, zda si je pořídíte. Pomohu vám vybrat ty nejvhodnější právě pro vás – tady najdete ty nejoblíbenější plus šikovnou ledvinku 🙂

Navnadila jsem vás? Chcete na vlastní tělo poznat rozdíl mezi holemi na trekking a na kondiční chůzi? Ráda vás naučím základy nebo společně doladíme vaši techniku – stačí mi napsat nebo zavolat!

Lenka


Potkáváme se na Facebooku? Dávám tam novinky, fotky z akcí i inspiraci z vlastních tras. Sledujte nás nebo se přihlaste k odběru zpravodaje a nic vám neunikne!

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!