Máme hole v ruce!

Skvělá zpráva! Takže můžeme vyrazit! Ještě moment – máme opravdu hole na nordic walking? Důkladně si je prohlédneme. Velmi často se totiž zaměňují s holemi trekovými neboli turistickými.

Trekové hole jsou robustnější, podobné lyžařským hůlkám, mají silnější rukojeť a poutko. Jsou to oporové hole, zapichují se do země před tělem a slouží pro odlehčení váhy těla. Využití najdou zejména při horských tůrách s těžkým batohem.

Hole na nordic walking jsou vybaveny úzkou rukojetí a rukavičkou, která se navlékne na ruku a umožňuje pohyb ruky a pouštění hole za tělem. Stěžejním rysem holí je odraz za tělem, kdy můžeme díky rukavičce hůl pustit z ruky, aniž by nám vypadla.

Rozdíly mezi holemi jsou názorně popsány a předvedeny ve videu Miroslava Miry, lektora Nordic Sports a zakladatele nordic walking v ČR a SR. Pouze chůze se správnými holemi vám zaručeně přinese příjemný pocit, vykouzlí úsměv na tváři a dodá chuť si nordic walking zopakovat.

Tip: jedinečný interaktivní průvodce světem holí na nordic walking najdete na www.nordicwalkinghole.cz.

Na svých lekcích vás s radostí naučím správnou techniku chůze s holemi tak, abyste pak i sami mohli využít mnoha pozitivních účinků, které tento druh pohybu přináší – od zlepšení držení těla přes posílení svalů, zvýšení prokrvení tkání, „otevření“ hrudníku a nárůst pohyblivosti horní poloviny těla. Vynikající pro ty, kdo tráví většinu dne za pracovním stolem, za volantem nebo sehnutí k malým dětem. Jakmile vyzkoušíte, dáte mi za pravdu 🙂

Používám kvalitní hole značky Start, které vám dle domluvy zapůjčíme.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Buďte o krok napřed!

Přidejte se k odběratelům našeho občasníku s termíny akcí Nordic Walking, zajímavostmi a inspirací pro vaše kroky.
Holler Box