Kdo je Lenka?

Pěkný den přeji,

jmenuji se Lenka Křivánková a jsem autorkou, hybatelkou a nadšenou duší projektu Nezrezneme.cz – Nordic walking pro zdraví a pohodu. Nordic Walking je moje láska na první odpich. Zamilovat se je jednoduché: stačí vám dvě nohy, dvě ruce, chuť se hýbat a být venku. Do rukou ty správné hole, co člověka postrčí vpřed a pořádně rozhýbou celé tělo. Stačí jen vykročit, to ostatní přijde samo 🙂

Lenka nadšená walkerka

Magické místo nad obcí Mořinka - menhir a křeslo | Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz

Magické místo nad obcí Mořinka – menhir a křeslo 🙂

S chůzí s holemi jsem se poprvé setkala v dubnu 2016 ve zdickém Studiu zdraví MK. Až později jsem zjistila, že to byl trekking (i díky skvělé instruktorce a fyzioterapeutce Ivaně Černíkové) , nicméně svižnou chůzi s holemi jsem si hned zamilovala.

V červnu 2017 jsem se zúčastnila druhého ročníku charitativního závodu Nordic Walking Challenge Czech Republic a obsadila sympatické 4. místo. Moje dcera Veronika (tenkrát devítiletá) ve své kategorii zvítězila. Při letošním 4. ročníku jsem již nezávodila, ale pomáhala jako instruktor před závodem a spolupodílela se na organizaci a zajištění hladkého průběhu závodu.

V září 2018 jsme s dalšími instruktory (mj. Kristinou Schejbalovou ze Zlatých hor, Martinou Vernerovou, Jirkou Bartošíkem a Zuzanou Divišovou uspořádali první ročník inspirativního nordic walking víkendu v Kubově huti. Věřím, že vznikla krásná tradice, a to nejen díky třem dnům vzájemného obohacování a spoustě času v pohybu, ale i kvůli obrovskému množství hub, které jsme během tréninků a výletů našli 🙂

Nejčastěji chodím v okolí mého bydliště, obce Chrustenice. Terén je tu rozmanitý a členitý, do lesa pár kroků 🙂 Občas si s batohem zajdu nakoupit do centrály Countrylife v Nenačovicích… nákup je pak hodnotnou zátěží při tréninku 🙂

V dubnu 2017 jsem se poprvé přihlásila do „chodecké“ výzvy na RUNGO.cz – S RUNGO tam dojdete – a na Endomondo jsem se jí účastnila, dokud RUNGO.cz fungovalo. Několikrát jsem i vyhrála cenu pro vylosovaného chodce měsíce a jednou i za fotku, která skončila mezi nejlepšími deseti.

Lenka instruktorka

Ing. Lenka Křivánková - instruktor kondiční chůze / nordic walking s čerstvým osvědčením (28. 5. 2018, Nordic sports, Brno)

Nápad ohledně instruktorského kursu se mi v hlavě zrodil na jaře roku 2017. Pátrala jsem, kde jej absolvovat, a oko mi padlo na Nordic Sports z Brna. S Miroslavem Mirou, zakladatelem nordic walking v ČR a SR, jsem v listopadu 2017 absolvovala kurs Průvodce a získala stejnojmenné osvědčení. Po třech měsících intenzivní práce a úspěšně složených zkouškách jsem 27. května 2018 získala osvědčení Instruktor kondiční chůze/nordic walking, akreditovaný MŠMT.

Od jara 2018 vedu pravidelné ranní lekce nordic walking pro seniory v Oboře Hvězda (Praha 6) a odpolední pro každého tamtéž a v obci Chrustenice, kde žiji. Ráda při nich využívám Nordic gym neboli cvič-gumy, posilovnu do kapsy. Podrobnosti se dočtete v mých akcích.

S čím vám pomůžu:
– naučím vás od samého začátku chodit správně, tak, jak jsem se vyškolila u zakladatele nordic walking v ČR a jak to sama praktikuji. Zapomeňte na videa na YouTube.
– okamžitě dávám zpětnou vazbu, pracujeme na správných pohybových vzorcích
– pokud si to dobře zapamatujete a hlavně budete pravidelně dělat, vaše tělo – i hlava – zanedlouho pozná rozdíl
– zapomeňte na nudnou teorii – vše si vyzkoušíte
– kromě chození i posilujeme s holemi a nekompromisně dbám na zahřátí a závěrečné protažení

S čím za mnou klienti chodí:
– nemohou dál běhat, oddělali si kolena
– potřeba dynamičtějšího pohybu než chůze a pomalejšího než běh
– smysluplné trávení času venku – sami, s kolegy nebo s rodinou

Co potřebujete:
– jen sportovní oblečení, hole vám zapůjčím

S kým pracuji:
– s jednotlivci nebo dvojicemi na individuálních lekcích
– skupinami
– firemními kolektivy

Kde se potkáme:
– můj revír je Praha 6-Liboc (Obora Hvězda) a Praha 13-Stodůlky
– ráda za vámi dojedu – Praha a okolí, Středočeský kraj, dle domluvy i dále

Co neumím:
– zázraky – nezhubnete za týden ani vám nenarostou přes noc svaly
– makat za vás
– opravit vás – nejsem fyzioterapeut, ortoped ani čarodějnice

Co mí klienti oceňují:
– mou pozornost a důkladnost
– mé nadšení a zápal
– důraz na praktickou stránku – ideální je mne nepotřebovat
– ztřeštěnost – ráda hraji na kurzech hry (nejen) s holemi

Aktuální lekce, kurzy, výlety: www.nezrezneme.cz/akce

Lenka ve volném čase

Soukromý smyčcový orchestr Musica Alternativa na natáčení filmu v Národním divadle v Praze

Soukromý smyčcový orchestr Musica Alternativa na natáčení filmu v Národním divadle v Praze

Kromě nordic walking holí ráda držím v rukou housle v soukromém amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa. A od září 2017 do března 2019 jsem při cvičení s Pohyb je život měla zase ruce plné práce s koordinací, rozvojem mobility, síly a pohybových dovedností.

Těším se, že se ke mně přidáte na některé z mých akcí! Ráda se s vámi podělím o to, co znám, a věřím, že na vás přenesu radost a nadšení z nordic walking – stejně, jako na řadu mých spokojených klientů 🙂 

Vaše Lenka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..