V pohybu anglicky

Nordic talks

Chcete se zdravě hýbat a přitom si procvičit angličtinu? Are you seeking a healthy movement with an experienced, certified and English-speaking instructor? Have you ever heard of or tried Nordic Walking? Look no further!

Movement? English? Both in one lesson!

I am an experienced, fluently English-speaking instructor of Nordic Walking (also known as Fitness Walking), accredited by Ministry of Education. I have a CPE (C2) level of English, am outgoing and my lessons are full of walking, exercising, games and talking.

Nordic Walking is a total body activity with many health benefits. Anybody, regardless of age, gender or fitness level, can enjoy all the positive influences it has on one’s body and mind.

How do my clients feel after my Nordic Walking lessons and courses? References say it all 🙂 (in Czech, to be translated)

I want to walk & talk with Lenka!

Are you interested? Please let me know, I will tailor a lesson / course / workshop to suit you needs and wishes. Individuals, groups and corporate clients welcome!

Contact me!

Zdravím, tady Lenka z Nezrezneme.cz! Našli jste mne, mám radost!

Oslovil vás Nordic Walking?

Nechte si zasílat informace o připravovaném programu, články a tipy přímo do e-mailové schránky a buďte o krok napřed!
Vaše osobní údaje jsou u mne v bezpečí a budu je zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.