Domů » Novinky » Co na sebe a s sebou na nordic walking

Novinky a články o nordic walking

Co na sebe a s sebou na nordic walking

Přihlásili jste se na kurs nebo výšlap nordic walking a tápete v tom, co vlastně potřebujete mít s sebou? Není to velká věda 🙂 Můžete vycházet z toho, v čem běháte, běžkujete nebo bruslíte, s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám. Pro doplnění vám pomůže tento krátký přehled:

Oblečení

Ideálné je vrstvené, tzv. cibulové.  Úplně dospod funkční triko s krátkým nebo dlouhým rukávem, na to lehčí mikina (2. vrstva) nebo fleecová mikina a navrch bunda – větrovka, softshellová nebo s membránou Gore Tex, pokud je velká pravděpodobnost deště. Kalhoty jsou skvělé buď softshellové nebo sportovní legíny, které se dole zužují. Mně se osvědčily i kalhoty na běžky. Parádní vychytávka navíc jsou návleky proti padání kamínků do bot.

Obuv

Především byste měli používat již vyšlápnuté boty. Nikdo si jistě nechce odnést suvenýr v podobě puchýře. Vezměte si nízké, nikoliv kotníčkové boty, abyste měli volnost pohybu kolem kotníku. Ideální jsou lehké, prodyšné boty s kvalitní podrážkou. Výhodou jsou tzv. trailové boty, které mají strukturovanou podrážku pro bezpečnější chůzi v rozmanitém terénu. Někdo zase přísahá na tzv. barefoot boty, s nimiž jeho nohy lépe “čtou” terén. Uvažte sami, ve kterých se vy osobně cítíte nejlépe.

Hole

Pro severskou chůzi jsou určeny speciální hole. Velmi často dochází k jejich záměně s tzv. trekovými nebo turistickými holemi. Ty určitě nenoste, mnoho užitku ani požitku by vám nepřinesly a pro techniku severské chůze jsou nepoužitelné. Na kursu nebo výšlapu vám vhodné hole rádi zdarma zapůjčíme. Používáme kvalitní finské hole značky START, které představují špičku ve svém oboru.

Pro osobní pohodu

Při chůzi s holemi je důležité, abyste měli volný prostor podél těla pro ten správný odpich. Takže prosím, žádné kabely přes rameno ani na “messengera” 🙂

Ledvinka Fox II od Boll

Ledvinka Fox II od Boll na lekce nordic walking nebo krátké výšlapy

Ledvinka Gogo od Boll na delší výšlapy nordic walking

Ledvinka Gogo od Boll na delší výšlapy nordic walking

 • Na krátké lekce nebo výlet do cca 3 hodin je skvělá malá chodecká ledvinka. Dáte do ní láhev s vodou nebo čajem, tyčinku na svačinu a do malé síťované kapsičky pohodlně uložíte botičky od holí.
 • Na delší několikahodinové akce je pak k nezaplacení osvědčená větší chodecká ledvina. K výše zmíněnému si účelně zabalíte třeba větrovku, další lahev s vodou (nebo termosku) a větší svačinu 🙂

Oba druhy ledvinek mám osobně vyzkoušené a ráda vám je v případě zájmu pomohu obstarat za zvýhodněné ceny.

Těším se na shledanou s vámi!

Lenka


Mám zájem o…

  Kdo se Vám bude věnovat?

  Ing. Lenka Křivánková

  instruktorka kondiční chůze s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT)
  Zlatý Nordic Walking Point

   Jsem zapálená a zkušená instruktorka Nordic walking. Severská chůze je moje láska na první odpich. Zamilujete se také!

  Kondiční chůze je vhodná pro každého, kdo má ruce a nohy a chce celoročně trávit smysluplný čas v přírodě. Hodně sedíte? Děláte často jednostranné pohyby? Se speciálními holemi si půjdete pro rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněnou mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

  A co dělám, když zrovna nevedu lekce nebo kurzy Nordic walking? Jsem odjakživa “ajťák”, baví mne moderní technologie a školím digitální dovednosti. Hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa, miluji tanec, mluvím pěti jazyky a mám dvě dospívající děti. 

  Z vlastní zkušenosti i z práce s klienty vím, že Nordic walking funguje! Zkuste ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

  Lenka

  Po celé ČR se Vám budou s láskou a pečlivostí věnovat mí zkušení kolegové-instruktoři ze sítě Nordic Walking Point.

  Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

  Sdílej příspěvek

  Sdílej příspěvek se svými přáteli!