Korálky z Jablonce: prolog

Miluji čas strávený se svou rodinou. A miluji i čas, strávený se stejně nadšenými – a lze říct až praštěnými 🙂 – lidmi.

První zářijový víkend se mně a třem dalších ženám naskytla báječná možnost pobýt u našeho společného známého v Jablonci. Ač nyní žije v Praze, dětství a mládí strávil Leoš právě v Jablonci. Byl nám tedy nejen pozorným hostitelem, ale i skutečně zasvěceným průvodcem.

Naše jablonecká odysea začala již v pátek 6. září. S Jiři jsme dorazily po poledni, takže jsem měly před sebou celé odpoledne, než se k nám přidají Inka s Věrkou. Leoš pro nás vybral trasu k mšenským nádržím. Naše kroky vedly k bývalému koupališti, kousek za ním jsme se napojili na červený Jablonecký vyhlídkový okruh. Na svazích jsme obdivovali krásné stavby. Z Letohradské ulice se nám naskýtal krásný výhled na protější svahy. Lesem a kolem domova pro seniory jsme sešli k Jabloneckým pasekám. Čekal nás znovu pevný povrch. Přešli jsme Lužickou Nisu a po kilometru a něco jsme dorazili k mšenským nádržím. Uznali jsme, že na koupání to úplně není, byť počasí bylo příjemné. Obešli jsme celou nádrž Mšeno I a Mšeno II. Po cestě nás Leoš bavil mnoha historkami ze svého dětství a mládí. Takže chápete, že na těch kamenech jsme se prostě museli vyfotit (fotka bude ve fotogalerii) 🙂

Tak co, vykoupeme se?

U Jablonecké přehrady se nám otevřel pohled na velkou vodní plochu i dlouhou přehradní hráz, která bohužel v současné době prochází rekonstrukcí a průchod je uzavřen. Dokončili jsme tedy okruh kolem přehrady spodem a obešli ji skrz park. Při pohledu vzhůru na tu masu kamení si člověk připadá tak malý… Míjeli jsme pomník německého inženýra Otto Intze, který vyprojektoval v letech 1902-1909 protipovodňovou soustavu jizerskohorských přehrad.

Majestátní hráz jablonecké přehrady

Z parku jsme se vyhoupli zase do městské výstavby a kolem aquaparku směrovali k domovu.

Fotogalerie – v přípravě (fotek je hooodně 🙂

Páteční trasa na Mapy.cz. Během sobotního (Černá studnice – Tanvald) a nedělního výletování (Bedřichov – Janov nad Nisou) jsme navštívili mnohé krásné cíle (Terezínka, rozhledna Královka a Slovanka, Prezidentská chata a další) si počtete příště 🙂 Aby vám nic neuniklo, můžete se přidat k odběratelům našeho zpravodaje nebo nás sledovat na Facebooku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Podzimní kurzy nordic walking s Lenkou

Kurzy osmi lekcí - ráno a v podvečer, od poloviny září.

Naučte se nordic walking od úplného začátku!

Přihlašte se včas!

I pokročilí si přijdou na své!

Přihlášky otevřeny!


Buďte o krok napřed s naším zpravodajem!

Holler Box