Plánované akce

S maminkou na Máminku: sváteční výlet s Nordic Walking

nahrávám mapu....

Datum / čas
Datum - 14. května 2023
9:30 - 14:00

Místo konání
Hudlice, náves (místo srazu)

Kategorie


S maminkou na Máminku aneb vezmi maminku na výlet!

Víte, že Den matek letos slaví 100 let? Oficiálně připadá svátek matek na druhou květnovou neděli, letos tedy 14. 5. 2023. V ČR se tento svátek začal slavit roku 1923 díky propagátorce Alici Masarykové.

Společně si užijeme pohodovou trasu z Hudlic na unikátní rozhlednu Máminka, kterou věnoval v roce 2005 pan Olič z Hudlic své mamince.

Sraz: 9:15 na zastávce Hudlice, dolní (u Coopu). Doprava: autem nebo busem z Berouna.

Plánovaná trasa je okružní, měří 9 km a vede lesem i po asfaltu s celkovým převýšením 186 m. Končíme opět u Coopu. Předpokládaný spoj zpět do Berouna: 14:44

Znalost techniky kondiční chůze tentokrát nevyžaduji, výlet je příležitostí strávit vzácný čas s maminkou a/nebo babičkou na krásných místech v CHKO Křivoklátsko. Kromě rozhledny Máminka se podíváme do Myšlenkové zahrádky a k bývalému dolu Gabriela. Lovci vrcholů si pípnou Krušnou horu (609 m.n.m.) do aplikace Horobraní 😉

Hole na Nordic Walking jsou výhodou, nikoliv podmínkou. Zájemcům zapůjčím, na výletě však nevyučuji základy kondiční chůze. Po celou dobu výletu nabízím možnost poradit se ohledně techniky kondiční chůze, vhodných holí…  

S sebou a na sebe si prosím vezměte: vyšlápnuté nízké boty s pružnou podrážkou (ne kotníkové), vrstvené funkční oblečení s přihlédnutím k předpovědi, hodí se i větrovka nebo pláštěnka. Na věci nejlépe ledvinku se svačinou, pitím… nebo batůžek, který neklouže z ramen.

Účastníci jsou za sebe plně odpovědni. Akce je určena pro dospělé. Za zúčastněné děti nesou odpovědnost dospělí. Akce se koná za každého počasí, pouze v případě trvalého deště či silného větru se ruší.

Cena: sváteční: pro účastníka s maminkou 450 Kč, pro jednotlivce 300 Kč (věrní výletníci sólo 250 Kč). Zapůjčení holí za 50 Kč.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.