Proběhlé akce

Svatomartinský výšlap na Lhotku, 13. 11. 2021

Zápisky z Memoriálu Mikiho Dobrého

v přípravě

Fotogalerie

Se svátkem svatého Martina máme spojenou hlavně husu, Svatomartinské víno a ořechové rohlíčky. Ale výšlap? Od letoška už ano!

Napadlo mne to vlastně náhodou. Ráda spojuji nordikové akce s nějakou dobrotou na závěr – obědem v restauraci nebo kávou a dortem v cukrárně – pro radost a doplnění energie. A právě jedna ze svatomartinských tradic mne navedla na tenhle výšlap a jeho zakončení. Podle jedné z legend se Martin z Tours, důstojník císařské gardy, za jednoho mrazivého večera roku 335 při návratu do vojenského tábora v Amiens podělil se spoře oděným žebrákem o svůj plášť. A my se na jeho památku dělíme o rohlíčky. A místo pro sraz a posezení v jednom? Rabochův mlýn.

Umístěný v údolí Přílepského potoka, mezi obcemi Malé Přílepy a Železná na Berounsku, s krásnou zahradou a spoustou cest, kam se vydat… (á propos, víte, že se tu konají nádherné svatby a že si můžete celý mlýn pronajmout?) Zrenovovaný díky laskavé péči a píli nového správce, který je navíc můj kamarád. A věřte nebo ne, jmenuje se Martin 🙂 Takže bylo jasno!

Více v Zápiscích z výšlapu

 

Fotogalerie