Domů » Novinky » Soukromý úklid lesa

Novinky a články o nordic walking

Soukromý úklid lesa

Tuto sobotu (7. 4. 2018) se i v naší obci Chrustenice koná akce Ukliďme Česko. Protože mám oba dny soustředění s orchestrem, ráda jsem kývla na nápad mé báječné přítelkyně Nataši, ke které se občas přidám na zdravotní okruh chrustenickým lesem. Dnes jsme společnou procházku pojaly trochu netradičně. Hole jsme si vzaly, tak jako obvykle. Nataša s sebou navíc vzala pytle na odpad, obě jsme do kapsy strčily ještě pracovní rukavice a vyrazily obvyklou cestou.

Nebudu se dlouze rozepisovat, na krátkém úseku jsme toho za zhruba hodinu našly na dva velké pytle (tříděné plasty a sklo), ve třetím nějaký ten papír, v malé igelitce skončil směsný odpad (plechovky), zvlášť 2 pneu, linoleum a železo.

Tady je výsledek naší akce:

Soukromý úklid lesa, 4. 4. 2018, Chrustenice

Pro čistý les stačí opravdu málo: ideální je odpad vůbec nevytvořit. Případné odpadky házet do koše, nikoliv do listí či jehličí. Na procházku si vzít igelitku a posbírat pár lahví a plechovek, prostě co unesu k nejbližšímu kontejneru. Nataša vymyslela super vychytávku na upevnění igelitky: dá si mikinu kolem pasu a před zavázáním na rukáv navlékne ucha 🙂

Ukliďme svět, ukliďme Česko


Můžete se přidat k akci Ukliďme Česko, která se koná po celé republice tuto sobotu 7. dubna. Detail akce v Chrustenicích najdete pod odkazem, přehled míst pak na interaktivní mapě.

Kdo se Vám bude věnovat?

Ing. Lenka Křivánková

instruktorka kondiční chůze s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT)
Zlatý Nordic Walking Point

 Jsem zapálená a zkušená instruktorka Nordic walking. Severská chůze je moje láska na první odpich. Zamilujete se také!

Kondiční chůze je vhodná pro každého, kdo má ruce a nohy a chce celoročně trávit smysluplný čas v přírodě. Hodně sedíte? Děláte často jednostranné pohyby? Se speciálními holemi si půjdete pro rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněnou mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

A co dělám, když zrovna nevedu lekce nebo kurzy Nordic walking? Jsem odjakživa “ajťák”, baví mne moderní technologie a školím digitální dovednosti. Hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa, miluji tanec, mluvím pěti jazyky a mám dvě dospívající děti. 

Z vlastní zkušenosti i z práce s klienty vím, že Nordic walking funguje! Zkuste ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

Lenka

Po celé ČR se Vám budou s láskou a pečlivostí věnovat mí zkušení kolegové-instruktoři ze sítě Nordic Walking Point.

Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!