Soukromý úklid lesa

Tuto sobotu (7. 4. 2018) se i v naší obci Chrustenice koná akce Ukliďme Česko. Protože mám oba dny soustředění s orchestrem, ráda jsem kývla na nápad mé báječné přítelkyně Nataši, ke které se občas přidám na zdravotní okruh chrustenickým lesem. Dnes jsme společnou procházku pojaly trochu netradičně. Hole jsme si vzaly, tak jako obvykle. Nataša s sebou navíc vzala pytle na odpad, obě jsme do kapsy strčily ještě pracovní rukavice a vyrazily obvyklou cestou.

Nebudu se dlouze rozepisovat, na krátkém úseku jsme toho za zhruba hodinu našly na dva velké pytle (tříděné plasty a sklo), ve třetím nějaký ten papír, v malé igelitce skončil směsný odpad (plechovky), zvlášť 2 pneu, linoleum a železo.

Tady je výsledek naší akce:

Soukromý úklid lesa, 4. 4. 2018, Chrustenice

Pro čistý les stačí opravdu málo: ideální je odpad vůbec nevytvořit. Případné odpadky házet do koše, nikoliv do listí či jehličí. Na procházku si vzít igelitku a posbírat pár lahví a plechovek, prostě co unesu k nejbližšímu kontejneru. Nataša vymyslela super vychytávku na upevnění igelitky: dá si mikinu kolem pasu a před zavázáním na rukáv navlékne ucha 🙂

Ukliďme svět, ukliďme Česko


Můžete se přidat k akci Ukliďme Česko, která se koná po celé republice tuto sobotu 7. dubna. Detail akce v Chrustenicích najdete pod odkazem, přehled míst pak na interaktivní mapě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..