Novinky a články o nordic walking

Zápisky z kurzu: Hostomice, sobota 30. 11. 2019

4. 12. 2019 | Kursy nordic walking

O předadventní sobotě se v Hostomicích konal letošní poslední Minikurz nordic walking. Na jeho pořádání jsem se domluvila s provozovateli sport-relax centra HejbejmeSe.cz v Hostomicích, Markétou a Václavem Lisými. S Markétou se známe už pár let a v září jsme se setkaly na Planet Festu v Berouně. A právě tady nás napadlo spojit naše aktivity.

Vždy mne potěší, když se sejdou aktivní lidé, v tomto případě Markétiny jógové klientky (jedna z nich s manželem), kteří si chtějí vyzkoušet novou sportovní aktivitu. Několik z nich přišlo se svými holemi. Je překvapivé, jaké nejrůznější druhy existují – třeba Priessnitzovy lázně mají vlastní edici bílých nordic walking holí Birki s tupým hrotem. Další měli trekové, o kterých jim při nákupu tvrdili, že jsou na nordic walking…

Jakmile jsme si rozdělili hole, přesunuli jsme se na prostornou zahradu centra. Společnost nám dělali dva berani – úsměvné bylo, jak chodili stejným směrem jako my 🙂

Rozcvička je základ | Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz
Rozhýbat se je základ!

Po seznamovacím kolečku a rozcvičce (zčásti vedenou mnou, zčásti Markétou) jsme se vydali na hostomické náměstí. Kdo jste v tomto městě pod Brdy někdy byl, víte, že se může pochlubit rozsáhlým náměstím, jehož délka je téměř půl kilometru.

V okolí kostela Nastolení sv. Petra v Antiochii je velká zatravněná plocha, pro nás ideální – na volnou chůzi i na nácvik techniky.

Trénujeme techniku nordic walking | Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz
Trénujeme techniku

Pěkně rozhýbaní jsme se vydali kolem ZŠ Pavla Lisého (kde učila moje babička) směrem ke Královskému rybníku. S povděkem jsme přivítali sluneční paprsky, které doslova rozsvítily celou krajinu. A že je v Hostomicích na co koukat! Jihovýchodním směrem se tyčí vrch Baba, o kus dál na východ pak Studený vrch, cíl našeho srpnového výletu. Na jihu zaujme vrch Písek (691 m.n.) s vysílačem, na západě vyniká Plešivec (654 m.n.). A mezi nimi hřebeny Brd, v poslední době stále oblíbenější.

Konkurz na Jánošíka aneb přehazovaná na sto způsobů :) | Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz
Konkurz na Jánošíka aneb přehazovaná na sto způsobů 🙂

Cestou jsme se pobavili u přehazované alias „konkurzu na Jánošíka“ 🙂 U rybníka dostalo prostor posilování a hra Hop hop. Jak můžete vidět na videu, pořádně jsme se u ní nasmáli i naběhali!

Ani po cestě zpět jsme se nenudili! Došlo na intervalovou chůzi a známý vláček, vítané zpestření pro asfaltové úseky.

Vláček | Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz
Vláček

Na zahradě centra HejbejmeSe.cz jsme se protáhli a uvnitř pak ještě diskutovali nad holemi a doplňky pro nordic walking. Mile mne potěšil zájem nejen o rozdíly mezi jednotlivými typy holí, ale i o ledvinku Gogo pro delší chození – v terénu brdských lesů se nebudou tolik potit záda, jako s batohem 🙂

Milá Markéto a Václave, jsem ráda, že jsem mohla pořádat tento Minikurz právě u vás. Děkuji vám za spolupráci a zázemí vašeho sport-relax centra a těším se na viděnou na jaře!

Fotogalerie


Aby vám neunikly příští Zápisky z akcí či výletů, můžete se přidat k odběratelům našeho zpravodaje nebo nás sledovat na Facebooku.

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!