Domů » Novinky » Už zase na všech čtyřech…

Novinky a články o nordic walking

Už zase na všech čtyřech…

Na všech čtyřech? Cože? Hexenšus??

Ne, nebojte 😁 Prostě po víc než dvouměsíční pauze zase funguju.

Skoro na stopro 🙂

Na začátku srpna mne nečekaně “přepadla” a totálně vyřadila z provozu mononukleóza. Nechci se opakovat, dojmy z prvních dvou týdnů s “mončou” jsem sepsala v tomto příspěvku na LinkedIn.

Postupně jsem začala krátkými procházkami. Kilometr šnečím tempem po sousedství byl vrcholný výkon. Na nějaký Nordic Walking jsem mohla zapomenout. Mé milované krásné chrustenické kopce? Blýskava? Ani náhodou!

Puberťačka a lenochod

Radost mi dělaly fototoulky s dcerou. Vzala půjčený foťák od tchána, modelové koníky Schleich a aranžovala je v mechu, na pařezech, ve vřesu po dešti, v potoce s železitou vodou… A já se courala s ní. To bylo tak akorát. Dva kilometry. Maximálně tři. Pomaloučku. Někdy vzala jednoho ze svých koníků na hobbyhorsing a skákala v lese přes klády. Mami, tady počkej, já se pro Tebe vrátím… Klidně, byly tam maliny 🙂

Na začátku září mi otrnulo a vyrazily jsme na čtyřkilometrový okruh po lesích kolem Chrustenic. V půlce jako když mi dojde šťáva 💀. A zrovna v nejvzdálenějším místě! Zadřený motor. Konec. Veru, já si snad zavolám taxíka… Kdybyste mne viděli, připadala bych vám jako v posledním tažení…

Později jsem zapojila psí pohon – sousedovic 🐕 labradorku 🙂 Ona se provětrala, majitelé byli rádi, já měla posilu do kopce.

Hurá, hole!

A konečně, 14. října, jsem vytáhla zaprášené “fofrklacky” a vyrazila na Blýskavu. Teprve s holemi člověk pozná, kolik námahy ušetří při šplhání do kopce a jak zrychlí na rovinkách… Po dvouměsíčním šourání jsem si zase užila onen pověstný “vítr ve vlasech”!

🥢 Postupně se spojuji se zájemci o 🚶‍♀️ individuální lekce a domlouváme náhrady za odložené termíny. V úterý jsem měla nádhernou Základní lekci pro pána od Rakovníka. Přijel za mnou do Berouna, protáhla jsem ho po Tetínských vyhlídkách. Odjížděl nadšený a natěšený, až mu přijdou objednané hole. Dneska jsem se protáhla v dešti s věrnou parťačkou Eliškou – však to čekání bylo nekonečné! A zítra mne čeká 🔟 účastníků Základního kurzu v Praze, odloženého ze srpna.

Lidská čtyřkolka

A proč v úvodu píšu, že jsem na všech čtyřech? Mé dvě nohy a dvě hole k tomu – to je ten správný pohon 4×4 do každého terénu! Human offroad 🚙 🙂 Ale vyzkoušet si to musíte sami, co vám budu povídat 😉

Tak buďte zdraví a hýbejte se, ať nezreznete!

Lenka

🥢 Jste zvědaví, co to ten Nordic Walking je? Můžeme se už zase potkat na Berounsku a v Praze, stačí mi napsat 🙂 A zkušené instruktory z jiných míst najdete na 👉 stránce Nordic Walking Point pod vedením Miroslava Miry, zakladatele NW v ČR (2003).

Kdo se Vám bude věnovat?

Ing. Lenka Křivánková

instruktorka kondiční chůze s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT)
Zlatý Nordic Walking Point

 Jsem zapálená a zkušená instruktorka Nordic walking. Severská chůze je moje láska na první odpich. Zamilujete se také!

Kondiční chůze je vhodná pro každého, kdo má ruce a nohy a chce celoročně trávit smysluplný čas v přírodě. Hodně sedíte? Děláte často jednostranné pohyby? Se speciálními holemi si půjdete pro rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněnou mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

A co dělám, když zrovna nevedu lekce nebo kurzy Nordic walking? Jsem odjakživa “ajťák”, baví mne moderní technologie a školím digitální dovednosti. Hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa, miluji tanec, mluvím pěti jazyky a mám dvě dospívající děti. 

Z vlastní zkušenosti i z práce s klienty vím, že Nordic walking funguje! Zkuste ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

Lenka

Po celé ČR se Vám budou s láskou a pečlivostí věnovat mí zkušení kolegové-instruktoři ze sítě Nordic Walking Point.

Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!