Cvičení v parcích 1 – Střelecký ostrov

Dnes se na Střeleckém ostrově v Praze konalo první ze čtyř cvičení pod širým nebem, pořádané společností Život90, z. ú. Od 10 do 12 hodin si senioři mohli vyzkoušet zdravotní cvičení, jógu pro seniory i nordic walking. Souhra okolností přispěla k tomu, že jsem to byla právě já, kdo vedl ukázkovou hodinu, zapůjčil pět párů holí a seznámil příchozí se základy chůze s holemi na nordic walking.

Velmi mile mne překvapil aktivní přístup dam, jejich nadšení a zvídavé dotazy po skončení hodiny. Potěšil mne jejich zájem o další setkání a samostatnou praxi chůze 🙂 Jak jsem se mohla přesvědčit, právě Střelecký ostrov je jako dělaný na krátké procházky nenáročným terénem.

Přeji si, abychom se mohli častěji setkávat se seniory, kteří dbají o svou fyzickou i psychickou pohodu a kterým dělá radost na pohyb na čerstvém vzduchu ve společnosti stejně naladěných pánů a dam.

Další Cvičení v parcích se koná v úterý 22. května v Senior Fit Parku v Podolí, opět mezi 10. a 12. hodinou.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Lenka Křivánková

Jsem nadšená nordic walkerka, instruktorka s akreditací MŠMT, hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa a hýbu se v rámci programu Pohyb je život. / Keen nordic walker, certified instructor, amateur orchestra violinist, Ido Portal's Movement Culture rookie @pohybjezivot.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • © 2019 Ing. Lenka Křivánková. Kopírování textu a mediálních souborů pouze se souhlasem.