Novinky a články o nordic walking

Okénko do historie nordic walking: začátek

Dnes je 5. ledna 2021. Před třemi lety jsem založila tento web věnovaný kondiční chůzi, Nezrezneme.cz. A je milou shodou okolností, že na tento den připadá výročí jednoho velmi důležitého dne v historii severské chůze.

5. ledna 1988, tedy před 33 lety, se měl v Helsinkách konat sportovní happening k 100. výročí narození finského národního sportovce, sportovního novináře a profesora Lauri „Tahko“ Pihkaly. V plánu byl přejezd na běžkách z Maunulan maja (turistické chaty) na olympijský stadion v Helsinkách, kde mělo dojít k odhalení sochy Tahka. Jako naschvál těsně předtím roztál sníh a celá akce byla ohrožena.

HIstoricky první skupinový nordic walking, 5. ledna 1988. (Foto: Erkki Raskinen / IS / Lehtikuva)
HIstoricky první skupinový nordic walking, 5. ledna 1988. (Foto: Erkki Raskinen / IS / Lehtikuva)

Tuomo Jantunen, tehdejší ředitel organizace Suomen Latu, dostal spásný nápad vyvézt na místo konání 50 párů holí od běžek. Někteří z účastníků se jich chopili a použili je, jako by běžkovali. A vida, byl položen základ nové sportovní aktivity.

Samotná technika nordic walking byla popsána až později, stejně tak vývoj a postupné zdokonalování holí. O tom třeba někdy příště 🙂

Zdroj historických dat: Příručka Průvodce Nordic Walking, Mgr. Miroslav Mira, www.nordicsports.cz

Základní kurz Nordic walking

Nordic walking od začátku správně! Severská chůze a její technika, cvičení s holemi vlastní vahou, zapůjčení speciálních holí zdarma, pestrý terén s měkkými cestami. Okamžitá zpětná vazba a individuální tipy pro zdravou chůzi a kondici. Lokality v Praze a na Berounsku.

A kam příště?

Sledujte naše akceFacebook nebo se přihlaste k odběru zpravodaje.

Těším se na vás!

Lenka

Kdo se vám na kurzech a lekcích věnuje?

Jsem zapálená a zkušená instruktorka kondiční chůze nordic walking s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT od Mgr. Miroslava Miry, Nordic sports), Nordic walking je moje láska na první odpich už do jara 2016. Zamilujete se také!

Mnohokrát jsem se přesvědčila, že Nordic walking funguje - mně i mým klientům. Zkuste si ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

Kromě instruktorování Nordic walking školím počítačové dovednosti, hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa a miluji tanec. Baví mne moderní technologie, mluvím pěti jazyky a mám dvě děti.

Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!