Domů » Novinky » Kdy ruším akce?

Novinky a články o nordic walking

Kdy ruším akce?

Být venku v přírodě a hýbat se na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co pro svoje tělo i mysl můžeme udělat. Když jste na plácku za domem nebo v blízkém parku a začne pršet/sněžit/fučet, můžete se během pár minut vrátit do sucha. Jak řešit situaci, kdy máte domluvenou lekci nordic walking s instruktorem a počasí se zhorší?

Nepřízeň počasí? Lekce ruším jen v případě trvalého deště. Lenka Křivánková, Nezrezneme.czJsem zastáncem názoru, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Na druhou stranu: lidé, kteří s aktivním pohybem (třeba ve formě severské neboli kondiční chůze) teprve začínají, mohou být nepřízní počasí zaskočeni.

Neexistuje špatné počasí, je jen špatné oblečení.

Každý, kdo se zajímá o mé lekce či jiné akce, je už v jejich popisu, tedy předtím, než odešle přihlášku,  upozorněn, že:

  • akce se koná na vlastní zodpovědnost
  • akce se ruší v případě trvalého deště*

Jsme lidé a ovládat počasí neumíme. Můžeme mu jít trochu naproti a vybavit se vhodným oblečením a doplňky. A pokud zrovna v den konání lekce nebo výletu nastane situace, kdy prší několik hodin v kuse, na zemi je vrstva vody, z měkkých stezek je bahniště a hrozí nebezpečí úrazu, věřte, že raději akci zruším, než abych riskovala vaše i své zdraví a bezpečí. Dosud jsem zrušila dvě lekce, jednu z nich dnes dopoledne – jak píšu na Facebooku.

Bez vážných důvodů se akce neruší. 95 % – 99 % plánovaných akcí proběhne.

Následující přehled faktorů, které vedou k zachování či zrušení akce, sepsal pan Ctibor Vimmer z Liberecké Vlastivědy. Uvádím je zde s jeho souhlasem.

KLÍČ K RUŠENÍ A NERUŠENÍ AKCÍ

Každý vedoucí akce musí dopředu zhodnotit, zda výlet bude dobrý, zda není třeba vzhledem k počasí úprava trasy, zda je zodpovědné vést lidi do nepříznivých podmínek.

Já sám používám následující klíč:

V žádném případě neruším bez vážných důvodů výlet. Výlet se hodnotí dle dostupných informací těsně před výletem. Při ohodnocení budoucího výletu pomůže známkování od 1 do 5. Jako ve škole:

  • známka »1« bude hezké počasí s velmi dobrou viditelností – mohu si i dovolit něco přidat navíc, pokud to jde (úspěšnost 80-120 %).
  • známka »2« bude hezké počasí s průměrnou viditelností – mohu si i dovolit něco přidat navíc, pokud to jde (úspěšnost 60-110 %).
  • známka »3« bude proměnlivé počasí (i přeháňky) s velmi dobrou až špatnou viditelností (úspěšnost 40-100 %) – není důvod rušit akci.
  • známka »4« bude deštivé počasí, déšť nebude trvalý nebo bude hezké počasí s letními vedry či v zimě velmi mrazivé počasí, silný vítr až vichřice (úspěšnost 0-70 %) – akce proběhne s malými až velkými změnami, neruší se! Při vzdálených výletech a drahém jízdné může dojít ke zrušení pro malou úspěšnost a nutnost výlet opakovat za lepších podmínek. Nebezpečí zdravotních problémů.
  • známka »5« trvalý déšť (úspěšnost minimální) – zrušení akce, škoda peněz a času – nebezpečí zdravotních problémů, bude se opakovat v náhradním termínu za lepších podmínek. Trvalé sněžení tolik nevadí – je to 3 nebo 4.

Znovu opakuji, bez vážných důvodů se akce neruší. 95 % – 99 % plánovaných akcí proběhne.

Ctibor Vimmer

*moje kamarádka, instruktorka Kristina Schejbalová dodává ještě zemětřesení 4. a vyššího stupně Richterovy škály a přesun válečné fronty 🙂

Kdo se Vám bude věnovat?

Ing. Lenka Křivánková

instruktorka kondiční chůze s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT)
Zlatý Nordic Walking Point

 Jsem zapálená a zkušená instruktorka Nordic walking. Severská chůze je moje láska na první odpich. Zamilujete se také!

Kondiční chůze je vhodná pro každého, kdo má ruce a nohy a chce celoročně trávit smysluplný čas v přírodě. Hodně sedíte? Děláte často jednostranné pohyby? Se speciálními holemi si půjdete pro rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněnou mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

A co dělám, když zrovna nevedu lekce nebo kurzy Nordic walking? Jsem odjakživa “ajťák”, baví mne moderní technologie a školím digitální dovednosti. Hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa, miluji tanec, mluvím pěti jazyky a mám dvě dospívající děti. 

Z vlastní zkušenosti i z práce s klienty vím, že Nordic walking funguje! Zkuste ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

Lenka

Po celé ČR se Vám budou s láskou a pečlivostí věnovat mí zkušení kolegové-instruktoři ze sítě Nordic Walking Point.

Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!