150 hodin v Brně aneb Nordic walking u zdroje

Ptáte se, proč si pobyt v moravské metropoli počítám na hodiny? Popravdě, to číslo má na svědomí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Bavíme se totiž o akreditovaném kursu Instruktor kondiční chůze / nordic walking, který jsem úspěšně absolvovala poslední květnovou neděli.

V ČR najdete řadu instruktorských kursů různých délek. Co mne tedy zavedlo ze středu Čech až do Brna? A proč jsem se rozhodla kursu věnovat 3x 3 dny v rámci tří měsíců a svěřit se do rukou lektorům z Nordic sports? (tady ještě budoucí) instruktorky nordic walking pod ochrannými křídly lektora Miry z Nordic sports v Brně Především to, že v tento kurs vede přímo zakladatel Severské chůze u nás i na Slovensku a „otec“ projektu Nordic Walking Point v ČR, Mgr. Miroslav Mira. Má 15 let zkušeností, ve Finsku se školil v roce 2003 přímo u zakladatelů této sportovní aktivity (Sirpa Arvonen, Suomen Latu, INWA), získal titul Master Trainer a o nordic walking zpracoval a obhájil diplomovou práci.

Kdybych měla popisovat všechny děje, zážitky, hodiny teoretické průpravy i vlastní praxi za celé tři víkendy (potažmo celé tři měsíce, beru-li v úvahu i samostatné přípravy mimo Brno), vydalo by to na spoustu písmenek. Předávám tedy slovo Mirovi, vedoucímu lektorovi Nordic sports, který závěrečný víkend letošního instruktorského kurs shrnul takto:

Finále, 3. část instruktorského kurzu nordic walking – kondiční chůze, IK 2018, byla vyvrcholením naší společné tříměsíční práce. Ve třetím díle jsme ještě ladili techniku i metodiku nordic walking, rozšířili škálu cvičení s holemi, cvič-gumy (nordic walking gym), stretching, posilka, vyzkoušeli jsme si jak kondiční vyšlap tak zastavení i s vitamínem ‚L‘ (les), ochutnali  lesní mysl, poznali nové terény a pohyb v nich. Dozvěděli jsme se jak pracovat se skupinou (psychologie), jak o sobě dát vědět po absolvování instruktorského kurzu (marketing), co je potřeba pro podnikání (právo a sport), rozšířili znalosti z oblasti výživy, tréninku, funkce těla i mysli atd. Ing. Lenka Křivánková - instruktor kondiční chůze / nordic walking s čerstvým osvědčením (28. 5. 2018, Nordic sports, Brno) Debatovali jsme o cílových skupinách a jak s nimi, sdíleli zkušenosti z vlastní praxe vedení klientů (přístupy a programy u nás i ve světě), trénovali vedení skupiny v praxi, proprali vybavení a hole (…, že na nich záleží a jak ovlivní náš pohyb a vztah k nordic walking), poznali nové formy zkoušek. Proběhlo představení projektu garantované sítě instruktorů, Nordic walking point (NWP).

Virtuálně vám – ještě z Brna – hrdě mávám svým osvědčením a těším se na brzkou shledanou s vámi a nordic holemi někde poblíž Prahy nebo Berouna 🙂

Vaše Lenka


Fotogalerie IK 2018

 – první část, druhá část a třetí, závěrečná část se zkouškami

Videopozvánka na IK

Chutná návnada, poskládaná ze střípků z jednotlivých předchozích IK. Nechte se inspirovat 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..