Novinky a články o nordic walking

Zápisky z výletu: Vánoční procházka Prahou, sobota 7. 12. 2019

Na druhý adventní víkend jsem pro přátele nordic walking naplánovala procházku Prahou. Kdo mne zná, ví, že procházky městem nejsou moje doména. Jsem totiž vyznavačem měkkých, nejlépe lesních stezek – i když jsem zdravotně v pořádku, moje tělo si na nich prostě libuje 🙂 Nicméně, vánoční Praha a Vyšehrad byly natolik lákavé, že jsem jednou v roce ustoupila.

František Palacký

Místem srazu jsem zvolila prostranství před sochou Františka Palackého na stejnojmenném náměstí. Jednak, člověk se sem jednoduše dopraví a druhak, při čekání na ostatní může buď pozorovat Vltavu nebo detaily na nápaditě provedené soše. Věděli jste třeba, že Palackého náměstí bylo vytvořeno po velké povodni roku 1890 zasypáním Podskalského přívozu, a že úmysl postavit pomník Františku Palackému vznikl již v roce jeho smrti 1876? Každopádně, pomník je to impozantní, stačí se podívat vzhůru a obejít jej kolem dokola. Stojí za to přečíst si o něm více na Wikipedii.

Nordiková partička na Palackého náměstí (foto: Fred Rooks)
Nordiková partička na Palackého náměstí (foto: Fred Rooks)

Potěšilo mne, že se sešli jednak „ostřílení“ walkeři, tak i nové tváře. Jedna účastnice přijela vlakem z Kladna, pro jednoho mladého muže to byla úplně první zkušenost s holemi na skupinové akci. Čas si našla i instruktorka Kristina S.

V deset jsme vyrazili po Rašínově nábřeží skrz Náplavku, plnou lidí a nejrůznějších lákavých stánků. V Libušině ulici jsme odbočili na schody a vystoupali k Vyšehradu. Odměnou za námahu nám byl krásný výhled na Vltavu i Hradčany.

Vltava, mosty a Pražský hrad (foto: Fred Rooks)

Chůze, hry i svařák na Vyšehradě

Počasí nám přálo, bylo slunečno, kolem 8°C a jen trochu víc větrno. Ve Vyšehradských sadech u kostela sv. Petra a Pavla jsme si zacvičili, svižnou chůzí rozproudili krev a užili si zdejší otevřený prostor s pohledem na čtyři nádherné sochy a sousoší Josefa Václava Myslbeka. Na dětském hřišti nedaleko rotundy sv. Martina jsme objevili dřevěné sochy Kazi, Horymíra a Přemysla. Asi po hodině chození a celkem vyfoukaní od větru jsme se zastavili v informačním centru ve věži Špička a dopřáli si zdejší svařené víno u plápolajícího krbu.

Naše další kroky vedly po obvodových hradbách, kde jsme potkali další skupinku walkerů. Ve Štulcových sadech u jezdecké sochy sv. Václava jsme na popud Kristiny zařadili několik hravých „pochodových“ cvičení“ a já přidala svou oblíbenou hru Hop hop.

Trdlujeme po Vyšehradě :)
Trdlujeme po Vyšehradě 🙂

Medvědi na Folimance

Ještě jednou jsme prošli kolem kostela sv. Petra a Pavla a pak skrz Karlachovy sady, kde jsme se zastavili u Čertova sloupu a u studánky a kolem Kanovnického dvora a rotundy směřovali k Prokopské bráně, kde jsme se s Vyšehradem rozloučili. Lumírovou ulicí jsme sešli dolů k Ostrčilovu náměstí, kde se s námi dvě účastnice rozloučily. My ostatní pokračovali podél Botiče do parku Folimanka. Jak jsem zmínila v pozvánce na výlet, natáčel se v okolí film Nonstop lahůdky z cyklu Jak si nepodělat život. Podařilo se nám – po menším bloudění – najít i sochy Medvědů. Tady nás vyfotil pán s pejskem.

V parku Folimanka u medvědů s přátelským psíkem (foto: Fred Rooks)

Ztracená Ztracenka a Zlatá kotva

Vystoupali jsme do parku Na Karlově ke kostelu Panny Marie a sv. Karla Velikého. Snažili jsme se najít průchod do parku Ztracenka, bohužel bez úspěchu. Necháváme si jej tedy na příště a scházíme z Karlova na Albertov. Nastal čas hledání místa k poobědvání. Nakonec to vyhrál Hostinec U Zlaté kotvy ve Vratislavově ulici.

Děkuji zúčastněným za krásnou atmosféru vánočního výletu! Bránici jsme si opět kvalitně procvičili 🙂 Byť po městě, nachodili jsme krásných 9 km a kousek (naše trasa na Mapy.cz – jen k hostinci, přidejte ještě tak kilometr zpět na Palackého náměstí). A tady se můžete pokochat fotkami – většinu z nich nafotil „nordic walking stalker“ Fred Rooks.

Přeji vám, ať na všech vašich cestách zažíváte jen příjemné okamžiky.

Lenka

A kam vyrazíme příště? Sledujte naše akceFacebook nebo se přihlaste k odběru zpravodaje.

A kam příště?

Sledujte naše akceFacebook nebo se přihlaste k odběru zpravodaje.

Těším se na vás!

Lenka

Kdo se Vám bude věnovat?

Ing. Lenka Křivánková

instruktorka kondiční chůze s nejvyšší kvalifikací (akreditace MŠMT)
Zlatý Nordic Walking Point

 Jsem zapálená a zkušená instruktorka Nordic walking. Severská chůze je moje láska na první odpich. Zamilujete se také!

Kondiční chůze je vhodná pro každého, kdo má ruce a nohy a chce celoročně trávit smysluplný čas v přírodě. Hodně sedíte? Děláte často jednostranné pohyby? Se speciálními holemi si půjdete pro rovnější, pružnější a pohyblivější tělo, uvolněnou mysl a celkově aktivnější, spokojenější život!

A co dělám, když zrovna nevedu lekce nebo kurzy Nordic walking? Jsem odjakživa „ajťák“, baví mne moderní technologie a školím digitální dovednosti. Hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa, miluji tanec, mluvím pěti jazyky a mám dvě dospívající děti. 

Z vlastní zkušenosti i z práce s klienty vím, že Nordic walking funguje! Zkuste ho se mnou! Ráda vám budu trpělivým, důsledným a laskavým průvodcem.

Lenka

Po celé ČR se Vám budou s láskou a pečlivostí věnovat mí zkušení kolegové-instruktoři ze sítě Nordic Walking Point.

Lenka Křivánková, instruktorka nordic walking. Najdete mne na Nezrezneme.cz nebo někde venku :)

Sdílej příspěvek

Sdílej příspěvek se svými přáteli!