Plánované akce

Svatojakubskou cestou na Děd

nahrávám mapu....

Datum / čas
Datum - 21. srpna 2021
10:30 - 15:30

Místo konání
Vlakové nádraží Beroun (místo srazu)

Kategorie


Letní výšlap krásnou krajinou v okolí Berouna. Půjdeme po části Severní větve Svatojakubské cesty, která vychází ze Zbraslavi u Prahy a vede do Železné, kde se napojuje na trasu do Norimberka.*

Sraz v 10:30 před vlakovým nádražím v Berouně. Trasa povede skrz nádherné Talichovo údolí k rozhledně Děd (po červené a zelené), zpět do Berouna po modré. Občerstvení v Hospodě Na Černém vršku.

Doprava:

  • vlakem: R 1166 (Arriva) z Prahy-hl.n. a Smíchova, příjezd 10:12
  • autobusem 380 z Prahy-Zličína na zastávku U Černého koně, příjezd v 10:13. Kdo pojede busem, napíše mi, abychom ho po cestě vyzvedli.
  • autem – parkování možno na P+R u nádraží v Berouně

Doporučuji sledovat událost na Facebooku (vyznačit Mám zájem / Zúčastním se), budete neprodleně informováni o jakékoliv změně události a probíhající diskusi.

Uvedený čas ukončení akce je orientační.

Přihláška: https://forms.gle/7Ry58RGFWbyEuUUu8

Cena: 250 Kč, pro majitele permanentky 200 Kč

*Severní větev Svatojakubské cesty v České republice vychází ze Zbraslavi u Prahy a vede přes Karlštejn, Beroun, Nižbor, Kralovice, Plasy, Horní Břízu, vrch Krkavec a Stříbro do Kladrub. Od kladrubského kláštera pokračuje do obce Kladruby ke kostelu sv. Jakuba Většího a potom dále podél řeky Úhlavky, přes Tuněchodský mlýn na Prostiboř, Darmyšl, vrchovinu Sedmihoří, Vidice a Přes do Hostouně, kde se rovněž nachází kostel zasvěcený sv. Jakubovi. Pak vede přes Bělou nad Radbuzou do Železné, kde u Parku smíření přechází česko-německou hranici a napojuje se na trasu do Norimberka. Její trasa využívá z větší části stávajících značených turistických cest. Délka trasy ze Zbraslavi do Železné je 238 km. (zdroj: MAS Světovina o.p.s.)

A kam příště?

Sledujte naše akceFacebook nebo se přihlaste k odběru zpravodaje.

Těším se na vás!

Lenka