Zápisky z výletu: Rozhledna Lhotka u Berouna, 14. 7. 2019

Když jsem se v neděli 14. července ráno podívala z okna, tipovala bych říjen. Šedá obloha s těžkými mraky nasvědčovala, že sluneční paprsky nemají šanci.

Rozhledna nedaleko obce Lhotka u Berouna
Rozhledna nedaleko obce Lhotka u Berouna

Cílem našeho Výletu s rozhledem byla rozhledna poblíž obce Lhotka u Berouna. Jedná se o kovový telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů. Obvyklá cesta k rozhledně je po modré značce, ať z Berouna nebo z Chrustenic. Protože ale sama raději volím měkké lesní stezky než značené „dálnice“, vzaly jsme to jinudy 🙂

Pamětní deska na budově nádraží v Loděnici

Na loděnickém nádraží jsem vyzvedla jednu z účastnic. Prohlédly jsme si krásné Muzeum trati s expozicí Ostře sledovaných vlaků přímo v budově nádraží. Poté nás čekalo stoupání s krátkým zastavením na vyhlídce u kříže nad Chrustenicemi. Cestou nás několikrát zastihl drobný déšť, až pod rozhlednou vykouklo slunce. Po občerstvení a protažení jsme se rozhodly vylézt nahoru.

Jsem nahoře!

Kdo mne zná, ví, že výšky nejsou zrovna můj šálek čaje… Nakonec jsem sama sebe překvapila 🙂

Na cestu zpět jsme se vydaly po značené modré turistické trase, která nás dovedla kolem areálu bývalých drůbežáren Xaverov do Chrustenic a pak do Loděnice, kde jsme se občerstvily v pizzerii Restaurus (dříve La Grande).

Víc fotek najdete ve fotogalerii. Tentokrát jsme fotily sporadicky….

Děkuji všem zúčastněným za krásný společný nordic walking výlet. Chcete-li se k nám příště přidat, sledujte prosím akce, náš Facebook nebo se přihlaste k odběru novinek – nic vám neunikne 🙂

Těším se brzy na viděnou!

Lenka

Tip pro vás: rozhledna Lhotka u Berouna je v červenci a srpnu otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Vstupné: dospělí 10 Kč, děti 5 Kč.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..